Mój oddział: Centrala (zmień) 
Jesteś tutaj: 

20 paź 2020

Jakie płytki wybrać do pomieszczeń w domu?

Gresoutlet.pl – płytki do każdego pomieszczenia

Oferujemy płytki ceramiczne do wykończenia pomieszczeń takich jak: łazienka, kuchnia, korytarz, przedpokój, pokój dzienny, pomieszczenie gospodarcze, garaż. Mamy też spory wybór gresów mrozoodpornych do zastosowania na zewnątrz – na taras, balkon i elewację domu. Płytki są dostępne w wielu wzorach i w różnej estetyce – imitujące drewno, cegłę, kamień naturalny, płytki betonopodobne, nowoczesne i klasyczne, minimalistyczne i bogato zdobione.

Łazienka i kuchnia – płytki ceramiczne i gres

Kiedy myślimy „kafelki” bądź „płytki” , jako pierwsza zwykle przychodzi nam na myśl łazienka czy kuchnia. Dla większości z nas jest oczywiste, że podłoga i ściany w tych pomieszczeniach powinny być wyłożone kafelkami. Trudno znaleźć mieszkania, w których nie zastosowano takiego zabezpieczenia ścian. Rozwiązania alternatywne, takie jak szkło na ścianie nie cieszą się jeszcze porównywalną popularnością. Płytki są łatwe w czyszczeniu i mogą przetrwać nawet kilkadziesiąt lat. Mogą to być typowe płytki ceramiczne lub bardziej odporny produkt o podwyższonych parametrach, czyli płytki gresowe.

Balkon i taras

Na podłogę tarasu czy balkonu rekomendujemy gres antypoślizgowy, gdyż w naszych warunkach klimatycznych musimy użyć płytek o wysokiej odporności na wilgoć i niskie temperatury. Współdziałanie tych dwóch czynników atmosferycznych może bowiem przyczynić się do szybkiego zniszczenia zwykłych płytek ceramicznych.

Przedpokój, pokój dzienny, korytarz

Płytki podłogowe w tych pomieszczeniach powinny być odporne na ścieranie i zabrudzenia, zwłaszcza w przedpokoju i korytarzu – często chodzi się tam w obuwiu, nanosząc piasek, żwir czy błoto.

Płytki na elewację

Płyty do zabezpieczenia elewacji domu bezwzględnie muszą być mrozoodporne i o niskiej nasiąkliwości. Odpowiednim produktem będzie gres elewacyjny. Większość gresów w naszym sklepie odpowiednich na taras, nadaje się też do położenia na elewację czy zewnętrzne schody.

Pomieszczenie gospodarcze, piwnica, kotłownia  i garaż

Nie są to pomieszczenia mieszkalne, w których spędzamy większość dnia czy relaksujemy się, więc wygląd ścian i podłóg nie jest więc najważniejszą kwestią. Płytki powinny być za to wyjątkowo solidne i wytrzymałe. Podłoga w garażu poddawana jest regularnie dużemu naciskowi samochodu, więc potrzebne są płytki o dużej twardości. Najlepiej wybrać tzw. gres techniczny, o najwyższych parametrach.

Płytki małe i wielkoformatowe

W gresoutlet.pl mamy do wyboru wiele rozmiarów płytek. Warto pamiętać, że im większa powierzchnia do pokrycia, tym lepiej będą na niej wyglądać płyty wielkoformatowe. W niewielkim pomieszczeniu czy na małej powierzchni lepiej sprawdzą się mniejsze kafelki. Przy użyciu płyt wielkoformatowych można stworzyć efekt gładkiej, jednolitej powierzchni. Świetnie sprawdzi się jako tło dla elementu aranżacji, który chcielibyśmy podkreślić (np. designerski mebel). Duży format świetnie wygląda we wnętrzach industrialnych – zwłaszcza imitacje betonu i cegły. Często używa się wielkoformatowych płyt na elewację domu, zwłaszcza, jeśli imitują beton lub kamień naturalny.

Może Cię zainteresować

Przeczytaj inne wpisy z naszego bloga

PAŹ

18

Płytki gresowe cieszą się coraz większą popularnością w polskich domach i mieszkaniach. Nic dziwnego, ponieważ ten wyjątkowy materiał świetnie sprawdza się nie tylko w kuchniach i łazienkach. Można położyć go właściwie w całym mieszkaniu, na balkonie lub tarasie, a także – co dla wielu osób jest zaskoczeniem – wyłożyć nim ścieżki ogrodowe lub podjazd dla […]

Czytaj dalej

PAŹ

18

Gdy jesteśmy w trakcie remontu i przychodzi moment wyboru płytek, większość osób automatycznie myśli o markecie budowlanym jako o miejscu, gdzie należy udać się na zakupy. Tymczasem jest inny sposób, by kupić tanie kafelki ceramiczne, dzięki któremu zapłacimy mniej za równie dobrą jakość. Outlet płytek czy market budowlany? Zakup płytek w markecie budowlanym teoretycznie wydaje […]

Czytaj dalej

PAŹ

18

Czym się kierować przy wyborze kleju? Parametry kleju muszą być przede wszystkim dostosowane do rodzaju materiału, z którego wykonane są płytki (np. ceramika, gres, kamień). Klej musi być też odpowiedni do rodzaju podłoża, na którym planujesz położyć kafelki – niektóre podłoża są mniej wymagające, inne bardziej. Należy uwzględnić także warunki w pomieszczeniu – tzn. jakie […]

Czytaj dalej