Mój oddział: Centrala (zmień) 
Jesteś tutaj: 

20 paź 2020

Jakie płytki wybrać do pomieszczeń w domu?

Gresoutlet.pl – płytki do każdego pomieszczenia

Oferujemy płytki ceramiczne do wykończenia pomieszczeń takich jak: łazienka, kuchnia, korytarz, przedpokój, pokój dzienny, pomieszczenie gospodarcze, garaż. Mamy też spory wybór gresów mrozoodpornych do zastosowania na zewnątrz – na taras, balkon i elewację domu. Płytki są dostępne w wielu wzorach i w różnej estetyce – imitujące drewno, cegłę, kamień naturalny, płytki betonopodobne, nowoczesne i klasyczne, minimalistyczne i bogato zdobione.

Łazienka i kuchnia – płytki ceramiczne i gres

Kiedy myślimy „kafelki” bądź „płytki” , jako pierwsza zwykle przychodzi nam na myśl łazienka czy kuchnia. Dla większości z nas jest oczywiste, że podłoga i ściany w tych pomieszczeniach powinny być wyłożone kafelkami. Trudno znaleźć mieszkania, w których nie zastosowano takiego zabezpieczenia ścian. Rozwiązania alternatywne, takie jak szkło na ścianie nie cieszą się jeszcze porównywalną popularnością. Płytki są łatwe w czyszczeniu i mogą przetrwać nawet kilkadziesiąt lat. Mogą to być typowe płytki ceramiczne lub bardziej odporny produkt o podwyższonych parametrach, czyli płytki gresowe.

Balkon i taras

Na podłogę tarasu czy balkonu rekomendujemy gres antypoślizgowy, gdyż w naszych warunkach klimatycznych musimy użyć płytek o wysokiej odporności na wilgoć i niskie temperatury. Współdziałanie tych dwóch czynników atmosferycznych może bowiem przyczynić się do szybkiego zniszczenia zwykłych płytek ceramicznych.

Przedpokój, pokój dzienny, korytarz

Płytki podłogowe w tych pomieszczeniach powinny być odporne na ścieranie i zabrudzenia, zwłaszcza w przedpokoju i korytarzu – często chodzi się tam w obuwiu, nanosząc piasek, żwir czy błoto.

Płytki na elewację

Płyty do zabezpieczenia elewacji domu bezwzględnie muszą być mrozoodporne i o niskiej nasiąkliwości. Odpowiednim produktem będzie gres elewacyjny. Większość gresów w naszym sklepie odpowiednich na taras, nadaje się też do położenia na elewację czy zewnętrzne schody.

Pomieszczenie gospodarcze, piwnica, kotłownia  i garaż

Nie są to pomieszczenia mieszkalne, w których spędzamy większość dnia czy relaksujemy się, więc wygląd ścian i podłóg nie jest więc najważniejszą kwestią. Płytki powinny być za to wyjątkowo solidne i wytrzymałe. Podłoga w garażu poddawana jest regularnie dużemu naciskowi samochodu, więc potrzebne są płytki o dużej twardości. Najlepiej wybrać tzw. gres techniczny, o najwyższych parametrach.

Płytki małe i wielkoformatowe

W gresoutlet.pl mamy do wyboru wiele rozmiarów płytek. Warto pamiętać, że im większa powierzchnia do pokrycia, tym lepiej będą na niej wyglądać płyty wielkoformatowe. W niewielkim pomieszczeniu czy na małej powierzchni lepiej sprawdzą się mniejsze kafelki. Przy użyciu płyt wielkoformatowych można stworzyć efekt gładkiej, jednolitej powierzchni. Świetnie sprawdzi się jako tło dla elementu aranżacji, który chcielibyśmy podkreślić (np. designerski mebel). Duży format świetnie wygląda we wnętrzach industrialnych – zwłaszcza imitacje betonu i cegły. Często używa się wielkoformatowych płyt na elewację domu, zwłaszcza, jeśli imitują beton lub kamień naturalny.

Może Cię zainteresować

Przeczytaj inne wpisy z naszego bloga

PAŹ

18

Chemia budowlana to obszerna kategoria. Obejmuje wszelkie substancje chemiczne, które są niezbędne przy pracach budowlanych i wykończeniowych. Wśród tych najbardziej rozpowszechnionych wymienić można: fugi, które kładzie się między płytkami na podłodze, jak i ścianie zaprawy do klejenia płytek, substancje izolujące od wilgoci i uszczelniające, np. silikony. Wszystko to znajdziesz w naszym sklepie. Oferujemy wysokiej jakości […]

Czytaj dalej

PAŹ

18

Fuga to jeden z podstawowych produktów chemii budowlanej. Jej zadaniem jest wypełnić i uszczelnić przestrzenie, które powstają między płytkami. Pełni także funkcje estetyczne – wraz z kafelkami ma wpływu na odbiór całości aranżacji. Kolory fug na rynku Najczęściej spotykana jest fuga biała, beżowa i w odcieniach szarości (np. grafitowa fuga Kerakoll). Spoiny w tych barwach można […]

Czytaj dalej

PAŹ

18

Zapraszamy na drugą część poradnika, jak kłaść płytki! W tej części artykułu znajdziesz porady: jak kłaść płytki na ścianie – czy zacząć od góry, czy od dołu jak podejść do kwestii docinanych płytek, na co zwrócić uwagę w temacie fug, jak położyć płytki na ścianie.  Jak kłaść płytki na ścianie – od góry czy od […]

Czytaj dalej