Mój oddział: Centrala (zmień) 
Jesteś tutaj: 

18 listopada, 2022

Chemia budowlana – jakie produkty obejmuje?

Chemia budowlana to obszerna kategoria. Obejmuje wszelkie substancje chemiczne, które są niezbędne przy pracach budowlanych i wykończeniowych.

Wśród tych najbardziej rozpowszechnionych wymienić można:

  • fugi, które kładzie się między płytkami na podłodze, jak i ścianie
  • zaprawy do klejenia płytek,
  • substancje izolujące od wilgoci i uszczelniające, np. silikony.

Wszystko to znajdziesz w naszym sklepie. Oferujemy wysokiej jakości chemię od znanych marek, takich jak Kerakoll – pochodzący z Włoch renomowany producent materiałów budowlanych eko.

Wybierając produkty z kategorii chemii budowlanej, pamiętaj, by dokładnie zapoznać się z opisami na opakowaniu i wskazówkami producenta.

Nie każdy produkt nadaje się do każdego pomieszczenia i materiału! Np. inny klej stosuje się do montażu paneli drewnianych, a inny do kamienia naturalnego czy gresu.

Fugi – rodzaje, do czego służą

Fuga to zaprawa, którą kładzie się między płytkami podłogowymi lub ściennymi. Służy do ochrony przed wilgocią. Używana jest zarówno do płytek ceramicznych, jak i gresu – niezależnie od wielkości kafelków. W naszym sklepie wartą uwagi zaprawą jest fuga Kerakoll. Kolory fugi, które spotkasz najczęściej, to biały i beżowy. Popularne są też różne odcienie szarości, np. fuga grafitowa. Rzadziej spotykamy fugi koloru czarnego, ponieważ są droższe i wymagają od glazurnika więcej wysiłku i doświadczenia.

Na popularności zyskuje tzw. fuga mineralna. Jest to właściwie fuga cementowa, jednak ulepszona o dużą ilość mineralnych substancji wypełniających (stąd jej nazwa). Fugę tę wyróżnia duża elastyczność. Polecamy ją do miejsc, które są narażone na częsty kontakt z wilgocią i zmienne temperatury. Świetnie sprawdzi się więc w łazience i kuchni, ale także na tarasach czy balkonach. Ma wszechstronne zastosowanie jeśli chodzi o materiał – można używać jej do płytek ceramicznych, ale także do kamienia naturalnego, świetnie sprawdzi się więc jako fuga do marmuru, którego popularność jako materiału budowlanego znacząco wzrosła w ostatnich latach.

Zaprawy klejowe – skład i zastosowanie

Kleje w pracach glazurniczych służą do wiązania (łączenia) elementów ze sobą i uszczelniania ich. Zaprawa klejowa składa się z różnego rodzaju kruszyw – (sypkich materiałów pochodzenia naturalnego) z dodatkiem cementu. Dobór odpowiedniej zaprawy zależy od rodzaju materiału, który zamierzasz kleić. Klej żelowy Kerakoll, który znajdziesz w naszym sklepie, nadaje się do wszelkiego rodzaju podłoży. Możesz stosować go nawet w trudnych warunkach (na zewnątrz, przy niskich i wysokich temperaturach).

Jaki klej do gresu?

Kleje do gresu powinny być odporny na wilgoć i elastyczny. Dzięki tej ostatniej właściwości, będzie mógł bowiem dostosować się do zmian temperatury – ma to szczególne znaczenie na zewnątrz oraz przy płytkach, pod którymi zamontowano ogrzewanie podłogowe.

Wartym uwagi produktem jest klej mineralny Kerakoll. Jest elastyczny, dzięki czemu znakomicie sprawdzi się nie tylko do gresu, ale również do ceramiki i płytek z kamienia naturalnego.

Zaprawa Quick Mix to cienkowarstwowa zaprawa klejowa o specjalnym przeznaczeniu. Powstała z myślą o układaniu płytek na sztywnych podłożach, takich jak beton czy tynki cementowe. Możesz używać jej do klejenia gresów i ceramiki.

W Gresoutlet kupisz także silikon sanitarny w różnych kolorach oraz hydroizolację, którą można zastosować na balkonach, tarasach, a nawet do fundamentów!

Może Cię zainteresować

Przeczytaj inne wpisy z naszego bloga

lip

29

Jakie płytki do przedpokoju lub korytarza? Przedpokój to pierwsze miejsce w mieszkaniu, do którego wchodzimy z zewnątrz. Wchodzimy w obuwiu i w butach z niego wychodzimy, również zakładamy tam buty i je przechowujemy. Zimą nosimy ciężkie obuwie, które wywiera nacisk na płytki. Na podłogę dostają się na obuwiu piasek i kamyczki, po których potem chodzimy, […]

Czytaj dalej

lip

29

Jakie płytki wybrać do pomieszczeń gospodarczych? Pomieszczenia gospodarcze w domu to pomieszczenia przeznaczone do przechowywania rzadko używanych sprzętów i środków do sprzątania. W domach wolnostojących do tej kategorii zalicza się też piwnica, garaż czy kotłownia. Nie są to pomieszczenia, w których domownicy spędzają czas ani które pokazuje się gościom. Ich charakter jest wyłącznie użytkowy, a […]

Czytaj dalej

lip

29

Jakie płytki wybrać na balkon i taras? Jeśli planujesz wykończenie tarasu lub balkonu płytkami, przede wszystkim musisz pamiętać, że muszą one być bardziej wytrzymałe niż płytki podłogowe do kuchni czy łazienki. Zwykłe płytki ceramiczne, np. terakota czy płytki klinkierowe, nie nadają się do położenia na tarasie czy balkonie. Nie są one przystosowane do warunków atmosferycznych, […]

Czytaj dalej