Mój oddział: Centrala (zmień) 
Jesteś tutaj: 

20 paź 2020

Chemia budowlana – jakie produkty obejmuje?

Chemia budowlana to obszerna kategoria. Obejmuje wszelkie substancje chemiczne, które są niezbędne przy pracach budowlanych i wykończeniowych.

Wśród tych najbardziej rozpowszechnionych wymienić można:

  • fugi, które kładzie się między płytkami na podłodze, jak i ścianie
  • zaprawy do klejenia płytek,
  • substancje izolujące od wilgoci i uszczelniające, np. silikony.

Wszystko to znajdziesz w naszym sklepie. Oferujemy wysokiej jakości chemię od znanych marek, takich jak Kerakoll – pochodzący z Włoch renomowany producent materiałów budowlanych eko.

Wybierając produkty z kategorii chemii budowlanej, pamiętaj, by dokładnie zapoznać się z opisami na opakowaniu i wskazówkami producenta.

Nie każdy produkt nadaje się do każdego pomieszczenia i materiału! Np. inny klej stosuje się do montażu paneli drewnianych, a inny do kamienia naturalnego czy gresu.

Fugi – rodzaje, do czego służą

Fuga to zaprawa, którą kładzie się między płytkami podłogowymi lub ściennymi. Służy do ochrony przed wilgocią. Używana jest zarówno do płytek ceramicznych, jak i gresu – niezależnie od wielkości kafelków. W naszym sklepie wartą uwagi zaprawą jest fuga Kerakoll. Kolory fugi, które spotkasz najczęściej, to biały i beżowy. Popularne są też różne odcienie szarości, np. fuga grafitowa. Rzadziej spotykamy fugi koloru czarnego, ponieważ są droższe i wymagają od glazurnika więcej wysiłku i doświadczenia.

Na popularności zyskuje tzw. fuga mineralna. Jest to właściwie fuga cementowa, jednak ulepszona o dużą ilość mineralnych substancji wypełniających (stąd jej nazwa). Fugę tę wyróżnia duża elastyczność. Polecamy ją do miejsc, które są narażone na częsty kontakt z wilgocią i zmienne temperatury. Świetnie sprawdzi się więc w łazience i kuchni, ale także na tarasach czy balkonach. Ma wszechstronne zastosowanie jeśli chodzi o materiał – można używać jej do płytek ceramicznych, ale także do kamienia naturalnego, świetnie sprawdzi się więc jako fuga do marmuru, którego popularność jako materiału budowlanego znacząco wzrosła w ostatnich latach.

Zaprawy klejowe – skład i zastosowanie

Kleje w pracach glazurniczych służą do wiązania (łączenia) elementów ze sobą i uszczelniania ich. Zaprawa klejowa składa się z różnego rodzaju kruszyw – (sypkich materiałów pochodzenia naturalnego) z dodatkiem cementu. Dobór odpowiedniej zaprawy zależy od rodzaju materiału, który zamierzasz kleić. Klej żelowy Kerakoll, który znajdziesz w naszym sklepie, nadaje się do wszelkiego rodzaju podłoży. Możesz stosować go nawet w trudnych warunkach (na zewnątrz, przy niskich i wysokich temperaturach).

Jaki klej do gresu?

Kleje do gresu powinny być odporny na wilgoć i elastyczny. Dzięki tej ostatniej właściwości, będzie mógł bowiem dostosować się do zmian temperatury – ma to szczególne znaczenie na zewnątrz oraz przy płytkach, pod którymi zamontowano ogrzewanie podłogowe.

Wartym uwagi produktem jest klej mineralny Kerakoll. Jest elastyczny, dzięki czemu znakomicie sprawdzi się nie tylko do gresu, ale również do ceramiki i płytek z kamienia naturalnego.

Zaprawa Quick Mix to cienkowarstwowa zaprawa klejowa o specjalnym przeznaczeniu. Powstała z myślą o układaniu płytek na sztywnych podłożach, takich jak beton czy tynki cementowe. Możesz używać jej do klejenia gresów i ceramiki.

W Gresoutlet kupisz także silikon sanitarny w różnych kolorach oraz hydroizolację, którą można zastosować na balkonach, tarasach, a nawet do fundamentów!

Może Cię zainteresować

Przeczytaj inne wpisy z naszego bloga

PAŹ

18

Płytki gresowe cieszą się coraz większą popularnością w polskich domach i mieszkaniach. Nic dziwnego, ponieważ ten wyjątkowy materiał świetnie sprawdza się nie tylko w kuchniach i łazienkach. Można położyć go właściwie w całym mieszkaniu, na balkonie lub tarasie, a także – co dla wielu osób jest zaskoczeniem – wyłożyć nim ścieżki ogrodowe lub podjazd dla […]

Czytaj dalej

PAŹ

18

Płytki podłogowe do salonu – jakie wybrać? We współcześnie budowanych mieszkaniach salon, czyli pokój dzienny, pełni więcej funkcji niż dawniej. To już nie tylko strefa wypoczynkowa z kanapą, fotelami i telewizorem, ale także kuchnia i jadalnia. Strefa kuchenna w formie aneksu połączona jest z pokojem, oddzielona ewentualnie barkiem lub za pomocą wyspy kuchennej. Deweloperom pozwala […]

Czytaj dalej

PAŹ

18

Płytki łazienkowe – czy to dobry wybór? Ściany i podłoga w łazience zwykle kojarzą nam się z kafelkami. W obecnych czasach trudno już znaleźć mieszkania, w których nie zastosowano zabezpieczenia ścian w postaci płytek. Choć producenci tapet tworzą coraz lepsze rozwiązania, materiał ten raczej nie kojarzy się z czymś, trwałym, odpornym na zalanie wodą i […]

Czytaj dalej