Mój oddział: Centrala (zmień) 
Jesteś tutaj: 

7 lipca, 2021

Płytki z outletu – wszystko, co musisz wiedzieć

Gdy jesteśmy w trakcie remontu i przychodzi moment wyboru płytek, większość osób automatycznie myśli o markecie budowlanym jako o miejscu, gdzie należy udać się na zakupy. Tymczasem jest inny sposób, by kupić tanie kafelki ceramiczne, dzięki któremu zapłacimy mniej za równie dobrą jakość.

Outlet płytek czy market budowlany?

Zakup płytek w markecie budowlanym teoretycznie wydaje się szybszy i łatwiejszy – wchodzimy, oglądamy, wybieramy, wychodzimy. Wybór w marketach jest jednak dość ograniczony. Możemy nie znaleźć odpowiedniego materiału jeśli szukamy czegoś oryginalnego, konkretnego wzoru płytek lub jesteśmy zainteresowani kolekcją, której produkcja nie będzie już kontynuowana. Przede wszystkim jednak różnica polega na znacznie niższej cenie. W outlecie regularnie odbywają się wyprzedaże, gdzie możemy kupić płytki tańsze np. o 55%. Jeśli weźmiemy pod uwagę, jak dużo środków finansowych pochłania remont, możemy końcowo zaoszczędzić naprawdę spore sumy.

Outlet płytek – na czym polega?

Outlety to miejsca, gdzie po niższych cenach sprzedaje się końcówki serii, artykuły ze starszych kolekcji (np. z poprzedniego sezonu), towary powystawowe, z nadwyżek produkcyjnych, a nawet towary różniące się tylko tym, że są sprzedawane w opakowaniach zastępczych. Jak więc widzimy, „outlet” nie musi być synonimem gorszej jakości, jak błędnie uważają niektórzy konsumenci.

Czy warto kupić płytki w outlecie?

Warto zainteresować się zakupem płytek z outletu, jeśli:

  •         mamy nieduży budżet na remont i chcemy wykonać prace wykończeniowe jak najtaniej,
  •         bardzo nam się podobają konkretne płytki, ale ich stała cena przekracza nasze możliwości finansowe,
  •         nie przeszkadza nam fakt zakupu towarów poekspozycyjnych, jeśli nie widać różnicy w jakości
  •         nie skreślamy płytek II gatunku; nie przywiązujemy dużej wagi do drobnych niedoskonałości
  •         potrzebujemy kupić płytki do pomieszczenia, w którym estetyka nie ma znaczenia i zależy nam głównie na niskiej cenie,
  •         lubimy polować na okazje, wyszukiwać perełki za niższą cenę i możemy przeznaczyć na to odpowiednią ilość czasu.

Końcówki serii i artykuły powystawowe

W outlecie często znajdziemy końcówki serii, wyprzedawane, by zrobić miejsce dla nowych kolekcji, które będą wchodzić na rynek.

Warto tu wspomnieć, że płytki z końcówek serii nie muszą wcale zaliczać się do II gatunku – to pełnowartościowe kafelki, których resztki producent chce wyprzedać, by pozbyć się ich z magazynu. To samo dotyczy towarów poekspozycyjnych – mogą być one zupełnie nieuszkodzone, bez strat na jakości.

Sam fakt bycia na wystawie powoduje jednak, że nie mogą być sprzedawane po cenie rynkowej jak produkty nieodpakowane.

Outlet to świetny sposób, by kupić dużo taniej płytki I gatunku. Należy tylko pamiętać, by dokładnie obliczyć, ile płytek potrzebujemy, i doliczyć ok. 10%.

Lepiej kupić więcej na zapas, gdyż jeśli w trakcie remontu okaże się, że płytek nie starczy, mogą nie być już dostępne w outlecie, a nowe płytki z tej kolekcji nie będą więcej produkowane.

Płytki II gatunku – niekoniecznie gorsze

Przetarcia, niewielkie nierówności czy drobne odpryski na części płytek nie są dostrzegalne dla każdego.

Wady płytek gatunku II z założenia mają nie rzucać się w oczy, często chodzi dosłownie o kilkumilimetrowe różnice. To dobra opcja, tym bardziej jeśli mamy do wyboru tanie płytki II gatunku lub zadłużenie się na remont. Wiele osób wybiera płytki II gatunku do wykończenia pomieszczeń, w których kafelki nie muszą zachwycać wyglądem i idealną jakością.

Dom nie składa się w końcu tylko z pokojów, w których spędzamy czas i które mają cieszyć oko – przykładem mogą być pomieszczenia gospodarcze. Decyzja zależy w tym przypadku od indywidualnych potrzeb i sytuacji finansowej.

Podsumowując, outlet z płytkami to dobry sposób, by zaoszczędzić i kupić wymarzone kafelki bez katastrofy dla portfela. Warto rozważyć zakup płytek z outletu przy kolejnym remoncie. Zapraszamy do śledzenia okazji w gresoutlet.pl, by kupić tanie płytki łazienkowe, kuchenne, do pokoju dziennego i do zastosowań zewnętrznych.

Może Cię zainteresować

Przeczytaj inne wpisy z naszego bloga

lip

29

Jakie płytki do przedpokoju lub korytarza? Przedpokój to pierwsze miejsce w mieszkaniu, do którego wchodzimy z zewnątrz. Wchodzimy w obuwiu i w butach z niego wychodzimy, również zakładamy tam buty i je przechowujemy. Zimą nosimy ciężkie obuwie, które wywiera nacisk na płytki. Na podłogę dostają się na obuwiu piasek i kamyczki, po których potem chodzimy, […]

Czytaj dalej

lip

07

Płytki gresowe cieszą się coraz większą popularnością w polskich domach i mieszkaniach. Nic dziwnego, ponieważ ten wyjątkowy materiał świetnie sprawdza się nie tylko w kuchniach i łazienkach. Można położyć go właściwie w całym mieszkaniu, na balkonie lub tarasie, a także – co dla wielu osób jest zaskoczeniem – wyłożyć nim ścieżki ogrodowe lub podjazd dla […]

Czytaj dalej

lis

18

Chemia budowlana to obszerna kategoria. Obejmuje wszelkie substancje chemiczne, które są niezbędne przy pracach budowlanych i wykończeniowych. Wśród tych najbardziej rozpowszechnionych wymienić można: fugi, które kładzie się między płytkami na podłodze, jak i ścianie zaprawy do klejenia płytek, substancje izolujące od wilgoci i uszczelniające, np. silikony. Wszystko to znajdziesz w naszym sklepie. Oferujemy wysokiej jakości […]

Czytaj dalej