Jesteś tutaj: 

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Aby ułatwić Tobie wybór płytek zebraliśmy w jedno miejsce najczęściej zadawane nam pytania wraz z odpowiedziami na nie. Jeżeli nie znajdziesz odpowiedzi na swoje pytanie zachęcamy do kontaktu z nami.

Czym się różnią I i II gatunek płytek?

Płytki II i III gatunku nie są produkowane celowo, nie ma ich w stałej ofercie producenta. Wyłania się je w trakcie selekcji poszczególnych partii płytek. Te, które nie spełniają norm właściwych dla gatunku I, zostają odrzucone. Nie istnieje też żadna odgórnie ustalona klasyfikacja, która definiowałaby dokładnie II i III gatunek płytek. Każdy producent ustala te normy oddzielnie, mogą się więc one różnić między sobą. Więcej przeczytasz na naszym blogu.

Czy każdą płytkę można umieścić na ścianie i podłodze?

Płytki podłogowe muszą być bardziej wytrzymałe, gdyż są poddawane regularnemu naciskowi. Ceramika przeznaczona typowo na ścianę, położona na podłogę, może szybko ulec zniszczeniu. Z kolei gres o wysokich parametrach może nadawać się na obie powierzchnie.

Co oznacza, że płytka jest rektyfikowana?

Płytka rektyfikowana to taka, która poddana została mechanicznej obróbce krawędzi. Płytki szlifuje się, by uzyskać brzegi o regularnych kształtach i zmniejszyć różnice wymiarowe między płytkami jednej partii.

Czy opłaca się kupić 2 gatunek płytek?

Oczywiście. To dobry wybór jeśli: defekty są nieznaczne i praktycznie niezauważalne dla użytkownika, nie zależy nam na estetyce w konkretnym pomieszczeniu - np. kotłownia, garaż, piwnica, dzięki technice, w jakiej będą położone płytki, ich wady nie będą widoczne, możliwości finansowe właściciela nie pozwalają na zakup płytek I gatunku. Więcej przeczytasz na naszym blogu.

Jakie są rodzaje gresu?

Dwa podstawowe typy gresu, jakie możemy wyróżnić, to: gres techniczny oraz gres porcelanowy, który dzieli się na: gres szkliwiony, gres polerowany, gres barwiony w masie. Więcej przeczytasz na naszym blogu.

Outlet płytek czy market budowlany?

Zakup płytek w markecie budowlanym teoretycznie wydaje się szybszy i łatwiejszy – wchodzimy, oglądamy, wybieramy, wychodzimy. Wybór w marketach jest jednak dość ograniczony. Możemy nie znaleźć odpowiedniego materiału jeśli szukamy czegoś oryginalnego, konkretnego wzoru płytek lub jesteśmy zainteresowani kolekcją, której produkcja nie będzie już kontynuowana. Przede wszystkim jednak różnica polega na znacznie niższej cenie. W outlecie regularnie odbywają się wyprzedaże, gdzie możemy kupić płytki tańsze np. o 55%. Jeśli weźmiemy pod uwagę, jak dużo środków finansowych pochłania remont, możemy końcowo zaoszczędzić naprawdę spore sumy.