Mój oddział: Centrala (zmień) 
Jesteś tutaj: 

20 paź 2020

Jakie płytki gresowe do garażu?

Kiedy zbliża się czas wymiany podłogi w garażu, wielu właścicieli domów zastanawia się nad odpowiednim materiałem. Jednym z najlepszych wyborów jest płytka gresowa.

Charakteryzuje się ona trwałością i estetycznym wyglądem, dzięki czemu możesz zastosować ją w wielu pomieszczeniach, w tym w garażu.

Płytki gresowe do garażu dlaczego warto je wybrać?

Płytka gresowa jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia. Nie traci swoich właściwości w wyniku działania wysokich temperatur, wilgoci ani wstrząsów. Jest też odporna na działanie różnych chemikaliów, które mogą się pojawić w garażu. Dzięki tym cechom płytka gresowa będzie służyć Ci przez wiele lat.

Płytki gresowe do garażu mają też wiele zalet estetycznych. Występują wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu możesz je dopasować do stylu i wystroju każdego pomieszczenia. 

Gres jest też łatwy w utrzymaniu czystości, co szczególnie ważne w miejscach, w których łatwo o zabrudzenia, takich jak garaż.

Jakie powinny być płytki gresowe do garażu?

Płytka gresowa do garażu powinna spełniać określone funkcje. Najważniejsze z nich to:

  • wytrzymałość na nacisk dużej siły,
  • odporność na zarysowania,
  • kolor, który sprawi, że zabrudzenia będą mniej widoczne,
  • łatwość w czyszczeniu.

Aby płytka spełniła te warunki, musi mieć określone parametry:

  1. Przede wszystkim, powinna być wyposażona w odpowiednią powłokę, która będzie chronić ją przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Powłoka ta powinna być odporna na działanie wilgoci i temperatur, a także chemikaliów. Większość gresów spełnia te wymagania. 

2. Płytka powinna również mieć odpowiednią grubość, aby była wystarczająco wytrzymała – w końcu codziennie po kilka razy będzie po niej przejeżdżać ciężki pojazd. Dlatego do garażu musisz wybrać płytki o podwyższonej grubości – najlepiej ok. 2 cm. 

3. Powierzchnia płytki do garażu nie może być zbyt chropowata i mieć dużej ilości porów – posadzka garażu jest bowiem narażona na tłuste i brudne plamy.

Zbyt porowata struktura byłaby trudna w wyczyszczeniu, gdyż w porach gromadzi się brud. Jednocześnie, powierzchnia nie może być też zbyt gładka, gdyż istniałoby ryzyko poślizgnięcia. Dlatego wybieraj płytki o wysokiej antypoślizgowości i wykończeniu mat/półmat. 

Wygląd w przypadku garażu ma za to drugorzędne znaczenie. Do garażu najczęściej wybierane są płytki gresowe imitujące beton, w odcieniach szarości i grafitu.

Kafelki nie powinny być zbyt jasne, gdyż na takich brud i kurz od razu staje się bardziej widoczny. 

Warto rozważyć do garażu gres techniczny — specjalnie przystosowany do pomieszczeń przemysłowych. 

Jeśli masz wątpliwości, czy płytki, które masz na oku, będą odpowiednie do garażu, wybierz oddział i skontaktuj się z nami.

Może Cię zainteresować

Przeczytaj inne wpisy z naszego bloga

PAŹ

18

Ogrzewanie podłogowe i jego zalety Ten rodzaj ogrzewania domów i mieszkań prywatnych z każdym rokiem rośnie na popularności. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że ogrzewa pomieszczenia równomiernie. W tej kwestii tradycyjne grzejniki nie mogą się z nim równać! W pokoju, w którym zamontowany jest system ogrzewania podłogowego, powietrze jest też mniej suche, co zapobiega unoszeniu […]

Czytaj dalej

PAŹ

18

Fuga to jeden z podstawowych produktów chemii budowlanej. Jej zadaniem jest wypełnić i uszczelnić przestrzenie, które powstają między płytkami. Pełni także funkcje estetyczne – wraz z kafelkami ma wpływu na odbiór całości aranżacji. Kolory fug na rynku Najczęściej spotykana jest fuga biała, beżowa i w odcieniach szarości (np. grafitowa fuga Kerakoll). Spoiny w tych barwach można […]

Czytaj dalej

PAŹ

18

Płytki podłogowe do salonu – jakie wybrać? We współcześnie budowanych mieszkaniach salon, czyli pokój dzienny, pełni więcej funkcji niż dawniej. To już nie tylko strefa wypoczynkowa z kanapą, fotelami i telewizorem, ale także kuchnia i jadalnia. Strefa kuchenna w formie aneksu połączona jest z pokojem, oddzielona ewentualnie barkiem lub za pomocą wyspy kuchennej. Deweloperom pozwala […]

Czytaj dalej