Mój oddział: Centrala (zmień) 
Jesteś tutaj: 

19 marca, 2023

Jakie płytki gresowe do garażu?

Kiedy zbliża się czas wymiany podłogi w garażu, wielu właścicieli domów zastanawia się nad odpowiednim materiałem. Jednym z najlepszych wyborów jest płytka gresowa.

Charakteryzuje się ona trwałością i estetycznym wyglądem, dzięki czemu możesz zastosować ją w wielu pomieszczeniach, w tym w garażu.

Płytki gresowe do garażu dlaczego warto je wybrać?

Płytka gresowa jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia. Nie traci swoich właściwości w wyniku działania wysokich temperatur, wilgoci ani wstrząsów. Jest też odporna na działanie różnych chemikaliów, które mogą się pojawić w garażu. Dzięki tym cechom płytka gresowa będzie służyć Ci przez wiele lat.

Płytki gresowe do garażu mają też wiele zalet estetycznych. Występują wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu możesz je dopasować do stylu i wystroju każdego pomieszczenia. 

Gres jest też łatwy w utrzymaniu czystości, co szczególnie ważne w miejscach, w których łatwo o zabrudzenia, takich jak garaż.

Jakie powinny być płytki gresowe do garażu?

Płytka gresowa do garażu powinna spełniać określone funkcje. Najważniejsze z nich to:

  • wytrzymałość na nacisk dużej siły,
  • odporność na zarysowania,
  • kolor, który sprawi, że zabrudzenia będą mniej widoczne,
  • łatwość w czyszczeniu.

Aby płytka spełniła te warunki, musi mieć określone parametry:

  1. Przede wszystkim, powinna być wyposażona w odpowiednią powłokę, która będzie chronić ją przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Powłoka ta powinna być odporna na działanie wilgoci i temperatur, a także chemikaliów. Większość gresów spełnia te wymagania. 

2. Płytka powinna również mieć odpowiednią grubość, aby była wystarczająco wytrzymała – w końcu codziennie po kilka razy będzie po niej przejeżdżać ciężki pojazd. Dlatego do garażu musisz wybrać płytki o podwyższonej grubości – najlepiej ok. 2 cm. 

3. Powierzchnia płytki do garażu nie może być zbyt chropowata i mieć dużej ilości porów – posadzka garażu jest bowiem narażona na tłuste i brudne plamy.

Zbyt porowata struktura byłaby trudna w wyczyszczeniu, gdyż w porach gromadzi się brud. Jednocześnie, powierzchnia nie może być też zbyt gładka, gdyż istniałoby ryzyko poślizgnięcia. Dlatego wybieraj płytki o wysokiej antypoślizgowości i wykończeniu mat/półmat. 

Wygląd w przypadku garażu ma za to drugorzędne znaczenie. Do garażu najczęściej wybierane są płytki gresowe imitujące beton, w odcieniach szarości i grafitu.

Kafelki nie powinny być zbyt jasne, gdyż na takich brud i kurz od razu staje się bardziej widoczny. 

Warto rozważyć do garażu gres techniczny — specjalnie przystosowany do pomieszczeń przemysłowych. 

Jeśli masz wątpliwości, czy płytki, które masz na oku, będą odpowiednie do garażu, wybierz oddział i skontaktuj się z nami.

Może Cię zainteresować

Przeczytaj inne wpisy z naszego bloga

lip

29

Jakie płytki wybrać do pomieszczeń gospodarczych? Pomieszczenia gospodarcze w domu to pomieszczenia przeznaczone do przechowywania rzadko używanych sprzętów i środków do sprzątania. W domach wolnostojących do tej kategorii zalicza się też piwnica, garaż czy kotłownia. Nie są to pomieszczenia, w których domownicy spędzają czas ani które pokazuje się gościom. Ich charakter jest wyłącznie użytkowy, a […]

Czytaj dalej

kwi

19

Po co jest hydroizolacja? Hydroizolacja jest niezbędna przy układaniu płytek ceramicznych lub gresowych. Hydroizolacja zapobiega przedostawaniu się wody i wilgoci do podłoża oraz pomieszczeń znajdujących się poniżej. Jest to szczególnie ważne w przypadku łazienek, gdzie występuje duże nasilenie wilgoci, a nieszczelne połączenia mogą prowadzić do poważnych problemów z wilgocią, pleśnią, a nawet zniszczeniem konstrukcji budynku. […]

Czytaj dalej

maj

26

Izolacja od wody i wilgoci Hydroizolacja tarasu lub balkonu to zabezpieczenie go przed dostępem wody i wilgoci. Jest to kwestia niesamowicie ważna, która powinna być uwzględniona już na początku wykonania. Elementem konstrukcyjnym tarasu czy balkonu jest płyta nośna – tzw. płyta balkonowa, zazwyczaj wykonana z betonu. Jeśli do jej wnętrza dostanie się wilgoć, beton stopniowo będzie […]

Czytaj dalej