Mój oddział: Centrala (zmień) 
Jesteś tutaj: 

20 paź 2020

Jakie płytki gresowe do garażu?

Kiedy zbliża się czas wymiany podłogi w garażu, wielu właścicieli domów zastanawia się nad odpowiednim materiałem. Jednym z najlepszych wyborów jest płytka gresowa. Charakteryzuje się ona trwałością i estetycznym wyglądem, dzięki czemu może być stosowana w wielu pomieszczeniach, w tym w garażu.

Płytki gresowe do garażu dlaczego warto je wybrać?

Płytka gresowa jest bardzo trwała i odporna na uszkodzenia. Nie traci swoich właściwości w wyniku działania wysokich temperatur, wilgoci ani wstrząsów. Jest też odporna na działanie różnych chemikaliów, które mogą się pojawić w garażu. Dzięki tym cechom płytka gresowa będzie służyć przez wiele lat. Płytki gresowe do garażu mają też wiele zalet estetycznych. Są dostępne w wielu kolorach i wzorach, dzięki czemu można je dopasować do stylu i wystroju garażu. Gres jest też łatwy w utrzymaniu czystości, co jest ważne w pomieszczeniach, w których łatwo o zabrudzenia, takich jak garaż.

Jakie powinny być płytki gresowe do garażu?

Płytka gresowa do garażu powinna spełniać określone funkcje. Najważniejsze z nich to:

  • wytrzymałość na nacisk dużej siły,
  • odporność na zarysowania,
  • kolor, który sprawi, że zabrudzenia będą mniej widoczne,
  • łatwość w czyszczeniu.

Aby płytka spełniła te warunki, musi mieć określone parametry.

Przede wszystkim, płytka powinna być wyposażona w odpowiednią powłokę, która będzie chronić ją przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Powłoka ta powinna być odporna na działanie wilgoci i temperatur, a także chemikaliów. Większość gresów spełnia te wymagania. 

Płytka powinna również mieć odpowiednią grubość, aby była wystarczająco wytrzymała – w końcu codziennie po kilka razy będzie po niej przejeżdżać ciężki pojazd. Dlatego do garażu musisz wybrać płytki o podwyższonej grubości – najlepiej ok. 2 cm. 

Powierzchnia płytki do garażu nie może być zbyt chropowata i mieć dużej ilości porów – posadzka garażu jest bowiem narażona na tłuste i brudne plamy. Zbyt porowata struktura byłaby trudna w wyczyszczeniu, gdyż w porach gromadzi się brud. Jednocześnie, powierzchnia nie może być też zbyt gładka, gdyż istniałoby ryzyko poślizgnięcia. Dlatego wybieraj płytki o wysokiej antypoślizgowości i wykończeniu mat/półmat. 

 

Wygląd w przypadku garażu ma za to drugorzędne znaczenie. Do garażu najczęściej wybierane są płytki gresowe imitujące beton, w odcieniach szarości i grafitu. Kafelki nie powinny być zbyt jasne, gdyż brud i kurz będzie wtedy widoczny. Warto rozważyć do garażu gres techniczny — specjalnie przystosowany do pomieszczeń przemysłowych. 

 

Jeśli masz wątpliwości, czy płytki, które masz na oku, będą odpowiednie do garażu, skontaktuj się z nami! Wybierz oddział i skontaktuj się z nami.

Może Cię zainteresować

Przeczytaj inne wpisy z naszego bloga

PAŹ

18

Jakie płytki wybrać na balkon i taras? Jeśli planujesz wykończenie tarasu lub balkonu płytkami, przede wszystkim musisz pamiętać, że muszą one być bardziej wytrzymałe niż płytki podłogowe do kuchni czy łazienki. Zwykłe płytki ceramiczne, np. terakota czy płytki klinkierowe, nie nadają się do położenia na tarasie czy balkonie. Nie są one przystosowane do warunków atmosferycznych, […]

Czytaj dalej

PAŹ

18

Gdy jesteśmy w trakcie remontu i przychodzi moment wyboru płytek, większość osób automatycznie myśli o markecie budowlanym jako o miejscu, gdzie należy udać się na zakupy. Tymczasem jest inny sposób, by kupić tanie kafelki ceramiczne, dzięki któremu zapłacimy mniej za równie dobrą jakość. Outlet płytek czy market budowlany? Zakup płytek w markecie budowlanym teoretycznie wydaje […]

Czytaj dalej

PAŹ

18

Jakie płytki do przedpokoju lub korytarza? Przedpokój to pierwsze miejsce w mieszkaniu, do którego wchodzimy z zewnątrz. Wchodzimy w obuwiu i w butach z niego wychodzimy, również zakładamy tam buty i je przechowujemy. Zimą nosimy ciężkie obuwie, które wywiera nacisk na płytki. Na podłogę dostają się na obuwiu piasek i kamyczki, po których potem chodzimy, […]

Czytaj dalej